Fidzsi-szigetek


Fidzsi-szigetek úti célok:



Fidzsi-szigetek

Gazdaság: Fidzsi fejlõdõ mezõgazdasági ország számottevõ arany- és ezüstbányászattal.

A mezõgazdasági ágazat termékei: cukornád, kókuszdió (kopra), rizs, manióka, édesburgonya, banán, ananász és gyömbér stb. Fontos a tengeri halászat, a szarvasmarha- és a baromfitenyésztés, valamint a fakitermelés. A közlekedési infrastruktúra gyér, de Nadin forgalmas nemzetközi repülõtér.

Földrajzi jellemzõk: Az országot vulkanikus eredetû szigetek (a legnagyobbak Viti Levu, Vanua Levu és Taveuni) és egy sor korallsziget alkotja (pl. Lau-szigetek). Míg a korallszigetek felülete sík, addig a vulkanikus szigetek legmagasabb csúcsai meghaladják az 1000 m-t (legmagasabb Tomanivi 1323 m a Viti Levun). A szigetek meleg, párás trópusi éghajlatát a Csendes-óceán befolyásolja.

Évi átlagos hõmérséklete23-27 °C között ingadozik. A DK-i rész csapadékban gazdagabb mint az ÉK-i (Suva 3240 mm évente).

Történelem: A szigeteket 1643-ban A. Tasman holland tengerész pillantotta meg, Az angol J. Cook 1774-ben lépett partra, 1835-tõl angol hittérítõk telepedtek le, és 1874-ben a szigetek a brit korona gyarmatává váltak. 1970. okt. 10-én a Brit Nemzetközösség keretén belül kikiáltották függetlenségét. 

Érdekességek: A legtávolabbi sziget, Rotuma, 500 km-re É-ra fekszik magától a szigetcsoporttól. A bevándorló indiaiak ma már túlsúlyba kerültek a fidzsi õslakosok mellett.

 



Forrás: Fidzsi-szigetek ismertető - Start Utazás




Keresés
8 856 utazás 340 547 indulási időpontja között.
Valami hasonlót?


Recommendation Engine, Recommendation System




© Copyright 2000-2010 Világlátó   |   Lapcsalád további tagjai: Start Utazás, Last Minute Utak Napelemes rendszerek, energiahatékonysági beruházás